תואר שני ביעוץ

תואר שני ביעוץ

צעירים רבים אשר מסיימים תואר ראשון, שואלים את עצמם לא פעם מה לעשות הלאה, מה לעשות בשלב הבא. האם להיכנס אל שוק העבודה או שמא האם להמשיך במסלול של לימודים במסגרת תואר שני.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, אנחנו יכולים לראות במקרה של לימודי תואר שני ביעוץ, קרי יעוץ סוציאלי או יעוץ אחר שקשור לטיפול. ישנן סיבות שונות מדוע מומלץ להשתלב בלימודי תואר שני בתחום, ואנחנו מיד נציג אותן.

לפני כן, חשוב להדגיש גם אם אנחנו בוחרים שלא להמשיך בלימודים אלא לצאת לשוק העבודה, סביר להניח שאנחנו נוכל למצוא מקום שיקבל אותנו, בהנחה כמובן שיש לנו את הכישורים, יכולות וציונים ברמה גבוהה. מעבר לכך, צריך להדגיש, לא בכל מוסד אקדמי יש אפשרות ללמוד תואר שני, ועל כן, אנחנו צריכים להיות ערים לכך, ולחפש מוסד אקדמי שמתאים לנו, בין אם זה מבחינת תנאים, עלויות, וכמובן מבחינת איכות.

מדוע משתלם להמשיך בלימודי תואר שני

ראשית, באופן טבעי, ככל שאנחנו מרחיבים את היריעה בכל תחום, ופרט בכל מה שקשור בלימודי יעוץ, סביר להניח שיהיה לנו הרבה יותר קל למצוא עבודה בעתיד, ובפרט במקומות איכותיים. אנחנו נוכל להציג הרבה יותר יכולות, הרבה יותר כישורים, ידע מקצועי, אנחנו נתמקצע יותר בתחום ולכן יהיה לנו קל יותר.

שנית, תעודת תואר שני נותנת לנו בהרבה מקומות קדימות על פני בוגרי תואר ראשון. כך למשל, במכרזים בשירות הציבורי. ישנם לא מעט מקומות שמחפשים באופן ספציפי בוגרי תואר שני ולא מוכנים להסתפק רק בתואר ראשון. מה עוד שבמקומות אחרים, בשוק הפרטי, מאחר ויש כמות גדולה של בוגרי תואר ראשון, אז המטרה היא לגייס בוגרי תואר שני.

שלישית, לימודי תואר שני מעניקים לנו אפשרות גם להשתלב במסלול אקדמי. אם נניח אנחנו לא רוצים להשתלב בשוק העבודה ואנחנו לא רוצים לעבודה בצורה רגילה, אלא לחקור את הנושא, אז אנחנו יכולים לעשות את זה רק דרך לימודי תואר שני.

ארבע, הלימודים יכולים לפתוח לנו אופציות גם למסגרות נוספות, כולל לימודים בחו"ל.

השארת תגובה