לימודי רוקחות – מהם תנאי הקבלה והשכר

הרבה פעמים כשאנחנו מסתכלים על רופאים, אנחנו מסתכלים על המסלול הארוך והקשה שהם עושים בשביל להגיע למעמד הזה להיות רופא ולטפל באנשים. אך לצידם יש שורה ארוכה של צוות מקצועי, קרוב ורחוק, שאף הוא נוטל חלק מסוים בתהליך הטיפול. דוגמא טובה לכך, הם רוקחים.

לכאורה זה נראה לנו מקצוע כמו מקצוע אחר של נותן שירות, אנחנו באים עם מרשם והם נותנים לנו את התרופה. אך זה לא מדויק, עליהם להכיר את התרופות, לדעת להבדיל ביניהן, הם צריכים לדעת מה עושה כל תרופה ואילו השפעות יש עליה ועוד. טעות אחת קטנה יכולה לגרום לנו נזק משמעותי.

לכן תנאי הקבלה ללימודי רוקחות, הם לא פשוטים. הלימודים נערכים באוניברסיטאות השונות בישראל. על מנת להתקבל יש לקבל ציון של מעל 600 במבחן פסיכומטרי, ובגרות מלאה כשהדגש הוא על אנגלית בציון גבוה, וכן על מקצועות נוספים כמו מתמטיקה וביולוגיה. חשוב להדגיש, ניתן לערוך מכינה קדם אקדמית ללימודי רוקחות.

מה הם תנאי השכר במקצוע?

רוקחים בישראל יכולים לעבוד במספר מקומות. בתי מרקחת רשתיים, בתי מרקחת פרטיים, קופת חולים וכן בתי חולים. השכר משתנה בהתאם למקום בו עובדים, ניסיון בתפקיד וכן סוג התפקיד. ניסיון התחלתי שווה סביב 7,000 אלף שקל, בעוד רוקח עם ניסיון של למעלה מחמש שנים בתחום יקבל כבר 10,000 שקל ויותר