לימודי פיזיותרפיה – מהם תנאי הקבלה והשכר

לימודי פיזיותרפיה נערכים באוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ וכן במספר מכללות. מדובר על לימודים במסגרת פרא-רפואית, כלומר אף על פי שלא מדובר ברופא לכל דבר, הרי שמסגרת הלימודים היא דומה בכך, שמלבד לימודי תואר יש לעבור סטאז' ומבחנים בשביל לקבל הסמכה לעסוק כפיזיותרפיסטים.

לפני שנציג את תנאי הקבלה בתחום, חשוב לומר, שכל מי שמסיים את הלימודים יכול למצוא עבודה במסגרת בתי חולים, קופות חולים, מרפאות פרטיות, בתי אבות, מרכזי שיקום, קבוצות ספורט, ועוד. השכר משתנה בהתאם למקום בו עובדים וכן בהתאם לניסיון. שכר של פיזיותרפיסטים מתחילים יגיע לממוצע של 8,000 שקל בחודש, פלוס מינוס, בעוד שבעל ניסיון יכול גם להגיע לסכומים של פי 2 מכך.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי פיזיותרפיה?

התנאים משתנים בהתאם למקום אליו פונים. באוניברסיטאות דורשים מהנרשמים פטור באנגלית, פסיכומטרי מעל 650, בגרות מלאה עם 5 יחידות אנגלית ומתמטיקה, וכן יש להיות מעל גיל 20. במכללות הדרישה תהיה מעט שונה, שכן לא מחייבים לעבור פסיכומטרי.

עם זאת חשוב לזכור, מאחר וצריך לעבור מבחנים בשביל לקבל רישיון ולעבור סטאז', הרי גם מי שמנסה להתקבל ללימודים בתחום במכללה או מקום אחר שמבקש דרישות נמוכות יותר, עדיין יצטרך לעמוד בדרישות חיצוניות גבוהות בשביל להצליח במבחן, על מנת שלא לפגוע באיכות המקצוע בישראל וברמה של הפיזיותרפיסטים בישראל.