לימודי עיצוב פנים – תנאי קבלה ושכר

אחד מהתחומים הפופולאריים ביותר בתחום העיצוב והתכנון של הבית, הוא ללא ספק התחום של עיצוב פנים. ישראלים רבים, הן צעירים והן מבוגרים, נרשמים ללימודים בתחום זה, במסגרות אקדמאיות וכן במסגרות אחרות.

במהלך השנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות שני תופעות שמתרחשות במקביל בעולם העיצוב. מצד אחד, לימודי עיצוב פנים הופכים להיות מאוד פופולאריים, יותר ויותר מוסדות מלמדים מקצוע זה, ומצד שני, אנחנו יכולים לראות התפתחות של תתי תחומים בעיצוב, למשל, עיצוב סלון, עיצוב חדרי שינה, עיצוב מטבחים, עיצוב תאורה ועוד. בחלק מהמקרים מדובר על קורסים שעומדים בנפרד ובמקרים אחרים, מדובר על תחומים שאפשר להתמחות בהם, תוך כדי לימודים במסגרת עיצוב פנים.

כאמור, יש לא מעט מוסדות היום שמלמדים עיצוב פנים. אפשר לחלק אותם לשתי קבוצות עיקריות. קבוצה אחת מתייחסת ללימודים במסגרת אקדמית, אשר כוללת בין היתר, אוניברסיטאות ומכללות, במסגרת זו אפשר לקבל תעודות או תארים אקדמיים. קבוצה שנייה מתייחסת ללימודים חוץ אקדמיים, לימודים שאינם במסגרת תואר או תעודה, מיועדים בעיקר להעשרה.

תנאי קבלה ללימודי עיצוב פנים

אנחנו נתייחס בנקודה זו למסגרות אקדמיות, הסיבה היא שרק במסגרות אלו אכן יש תנאי קבלה.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא אוניברסיטאות ומכללות בהן ניתן ללמוד עיצוב פנים. המובילות בתחום, הן בית ספר לשנקר, בית ספר בצלאל, הטכניון, ועוד שורה ארוכה של מוסדות.

בכולם תנאי הקבלה כוללים בגרות מלאה עם דרישות ספציפיות באנגלית ומתמטיקה, מוסדות מסוימים גם דורשים ציון מסוים בלשון וספרות. ראיון אישי וועדת קבלה וכן ביצוע תרגיל בית. בחלק מהמקומות מבקשים גם תיק עבודות, ובמקרים מסוימים גם עורכים מבחני התאמה. כל המקומות דורשים היכרות בסיסית עם מחשב ורמה בסיסית ומעלה באנגלית.

מן הסתם הדרישות משתנות בהתאם למוסד וכן בהתאם לביקוש. מוסדות אליהם הביקוש הוא גבוה, הרי שאנחנו נוכל לראות דרישות הרבה יותר משמעותיות ולכן גם ייתכן ויחולו שינויים עם הזמן.

תנאי שכר של מעצבי פנים

השכר משתנה בהתאם לסוג העסקה ולמוניטין. מן הסתם, מי שנחשב למעצב פנים ברמה גבוהה, יכול לגבות מעל 10 אלף שקל לעיצוב, לעומת זאת מעצב פנים לא מוכר יגבה פחות.

צריך לציין עוד, שגובה השכר נקבע גם בהתאם לסוג העבודה מחד, וכמות השעות שעל המעצב להשקיע, מאידך. מדובר בשקלול של נתונים אשר יכול לשנות את כל תמונת השכר. לכן לא מדובר בשכר אשר ניתן להגדיר אותו באופן קבוע.

השארת תגובה